Solidne misy prosto z Azji

 

Czy lubicie podróżować? Zapewne duża część z nas odpowie, że tak, i to bardzo. Wyjeżdżanie poza miejsce stałego pobytu pozwala nam lepiej poznać otaczający nas świat i siebie samych. Zazwyczaj w podróży spotykamy ciekawych ludzi, możemy podziwiać malownicze widoki i zgłębiać obce kultury, czerpiąc z nich inspirację. Jednak nie zawsze możemy wybrać się w miejsce, które akurat nas interesuje.

Gdzie kupić misy tybetańskie?

solidne misy tybetańskie w sklepieWielu zapalonych podróżników marzy o zwiedzeniu odległych i egzotycznych krajów, położonych gdzieś w dalekiej Azji czy Afryce. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na szybkie zarezerwowanie biletu lotniczego i hotelu położonego tysiące kilometrów od nas. Na niektóre podróże musimy zaoszczędzić sporo pieniędzy i wziąć dłuższy urlop w pracy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się poddać i znaleźć inny, bardziej realny cel podróży. W oczekiwaniu na spełnienie się naszego marzenia możemy przenieść się do dalekiej Azji za pomocą muzyki. Ta najbardziej charakterystyczna grana jest na instrumentach zwanych misy tybetańskie. Być może słyszeliście ich kosmiczny, przejmujący dźwięk. Solidne misy tybetańskie w sklepie orientalnym kupimy bez większego trudu. Możemy spróbować gry na tym pradawnym instrumencie, lub też potraktować go jako element wystroju. Misy świetnie wkomponują się we wnętrza urządzone w stylu orientalnym i będą przypominać nam o dalekich podróżach. Jeśli mamy ochotę posłuchać brzmienia mis tybetańskich, możemy udać się na specjalny koncert. Są one organizowane w wielu polskich miastach i cieszą się dużym powodzeniem wśród miłośników kultury azjatyckiej. Niektórzy twierdzą wręcz, że dźwięk wydobywany z głębi misy ma działanie terapeutyczne, pozwala zlokalizować źródło bólu w ciele człowieka i go uśmierzyć. Obecnie misy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród tych, którzy fascynują się kulturą Azji.

W dzisiejszych czasach podróżowanie jest dużo prostsze, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Obecnie wystarczy zarezerwować bilet lotniczy w atrakcyjnej cenie, by znaleźć się na drugim końcu kontynentu. Jeśli marzymy o poznaniu kultury azjatyckiej, ale nie mamy możliwości, by tam pojechać, być może zainteresuje nas muzyka grana na misach tybetańskich. To wyjątkowe zjawisko kulturowe, które fascynuje podróżników.