Praktyczne body z krótkim rękawem

 

Wielu świeżo upieczonych rodziców nie wie jak właściwie ubierać małe dzieci, ponieważ maluch nie powie czy jest mu za ciepło czy za zimno. Lekarze zalecają, aby ubierać maluchy o jedną warstwę więcej niż my sami, ale nie wolno ich przegrzewać.

W jakim kolorze kupimy body dla niemowlaka?

body krótki rękaw 56Ubranie dla dziecko powinno być wykonane z delikatnego i bezpiecznego materiału, a do takich na pewno zaliczamy bawełnę, bambus czy flanelę. W przypadku ubranek do codziennego użytku dla niemowląt najlepsze będzie body krótki rękaw 56, które również powinno pasować na noworodka, ponieważ jest to jeden z najmniejszych rozmiarów. Jak wiadomo dzieci średnio do około drugiego roku życia noszą pieluszki, zatem ich ubranka muszą uwzględniać ten fakt i być nieco większe. Jeżeli maluch ma od długość od czubka głowy do pośladków około pięćdziesiąt centymetrów, to idealny będzie rozmiar pięćdziesiąt sześć. Jednak kiedy zbliży się do tej granicy, to trzeba będzie body zamienić na większy rozmiar sześćdziesiąt dwa. Rodzice najczęściej kupują dla maluchów body, ponieważ są one uniwersalne i bardzo praktyczne z użytkowaniu. Przede wszystkim ułatwiają zmianę pieluszki, ponieważ mają rozpięcie w kroku i mogą być zakładane przez główkę lub rozpinane wzdłuż całej długości. Body możemy zakładać maluchowi jako samodzielne ubranko w ciepłe dni albo uzupełniać je o spodenki czy spódniczkę. Krótki rękawek będzie idealny na lato, natomiast na chłodniejsze miesiące warto się zaopatrzyć w body z długim rękawem.

Jeżeli chodzi o kolory ubranek dla dzieci, to w obecnych czasach mamy ich niesamowicie dużo. Bez problemu znajdziemy body gładkie jednokolorowe, z nadrukami czy nawet będziemy mogli na nich wykonać indywidualny napis, charakterystyczny dla naszego niemowlaka.