Maska dla konia przeciw owadom

W okresie wiosennym i letnim nasze konie uwielbiają przebywać godzinami na świeżym powietrzu. Jednak w czasie, gdy na dworze jest ciepło i koniom nie dokucza mróz i chłód czy deszcz pojawiają się inne zagrożenia, chociażby w postaci różnych latających i gryzących insektów. Insekty są bardzo dokuczliwe zarówno dla konia jak i dla jego opiekuna.

Maski na insekty dla konia

maski na owady dla koniWiele koni nerwowo reaguje na owady. Nie ma się co dziwić gdyż wiele z nich kąsa i podrażnia końską skórę. Insekty latające najczęściej atakują pysk konia, utrudniając mu pobieranie pokarmu. Niestety w okresie letnim owady są niezwykle uciążliwe dla naszych wierzchowców. By chronić zwierzę można zaopatrzyć się w specjalne spraye jednak nie dają one takiego efektu jak chociażby maska przeciw owadom. Maska zakrywa cały pysk konia, chroni jego oczy oraz uszy. Maski wykonywane są z delikatnych materiałów tak aby koń mógł przez nie widzieć. Oprócz tego maski na owady dla koni są w miejscach newralgicznych dodatkowo podszywane miękkimi materiałami na przykład polarem. Dzięki temu nasz koń może komfortowo nosić maskę przez wiele godzin, a my nie musimy martwić się o rany lub otarcia na skórze zwierzęcia. Dodatkowo maska chroni nie tylko łeb ale również uszy, które bardzo delikatne. Niektóre z masek posiadają również filtry uv które chronią oczy konia przed promieniowaniem słonecznym. Jest to szczególnie ważne gdy nasz koń lubi spędzać długie godziny na pastwisku lub padoku. Maski są całkowicie bezpieczne dla zwierząt i nie powodują żadnych podrażnień oczu. Maski są bardzo praktyczne, a w ciepłym okresie roku praktycznie niezbędne.

Maski przede wszystkim mają pełnić funkcję ochronną przed owadami gryzącymi. Koń może bez przeszkód pobierać pokarm. Jednak wiele z masek jakie można kupić mają również inną przydatną funkcję. Chronią wzrok naszego konia przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Chronią także delikatne końskie uszy, które są narażone na insekty.