Wybieramy podwójne łóżko dziecięce

Są takie rodzeństwa, jakie nie wyobrażają sobie zamieszkiwania w osobnych pokojach. Doskonałym przykładem mogą być bliźnięta, które często chcą spędzać wiele czasu we wspólnym pokoju. Problemem jest jednak takie dzielenie pokoi w przypadku rodzeństwa o dużej różnicy wieku. Pojawia się więc wątpliwość, w jaki sposób funkcjonalnie zaprojektować i wyposażyć pokój dla rodzeństwa.

Modele dobrych łóżek podwójnych

dobre podwójne łóżka dziecięceDysponując pokojem o znacznym metrażu, można spróbować wyznaczyć wirtualne granice, które pozwolą dzieciom na poczucie większego komfortu oraz własnego miejsca. W przypadku niewielkich przestrzeni bywa to jednak o wiele bardziej problematyczne. Zazwyczaj największym utrudnieniem okazuje się konieczność zmieszczenia drugiego łóżka. Można zdecydować się na praktyczne oraz dobre podwójne łóżka dziecięce. Wybór takiego rozwiązania bywa problematyczny, zwłaszcza w sytuacji, kiedy ma ono spełniać potrzeby rodzeństwa o znacznych różnicach wieku. Jednym z takich modeli jest łóżko z wysuwanym miejscem do spania. Zarówno z wysuniętą, jak i wsuniętą szufladą takie łóżko będzie doskonałym miejscem do zabawy dla młodszego dziecka. Jest to uniwersalna konstrukcja, która może spełniać zarówno funkcję łóżka dziecięcego, jak i łóżka dla nastolatka. Choć w przypadku łóżek dziecięcych najlepiej sprawdzają się modele z barierką, to jednak możliwe jest podsunięcie grubego dywanu pod wysuniętą szufladę. Dodatkowo szuflada znajduje się na tyle blisko do podłogi, że dziecko może się sturlać z materaca, a nie spadać. Możliwe jest także znalezienie modeli z barierkami. W zależności od modelu, łóżko takie może pełnić różnorodne funkcje. Ważnym elementem wystroju starszego dziecka jest sofa, która idealnie nadaje się do spędzania czasu. Podłoga jest doskonałym miejscem do zabawy, natomiast w przypadku starszych dzieci przydatne będą nieco bardziej funkcjonalne rozwiązania.

Poszukując praktycznego oraz estetycznego łóżka dziecięcego, na którym z powodzeniem odnajdzie się dwójka pociech. Z tego powodu powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość zakupu modeli z wysuwaną szufladą do spania. Dzięki temu młodsza pociecha będzie bezpieczniejsza i jednocześnie każde z dzieci będzie miało choć odrobinę własnej przestrzeni i nieco wygody. Dodatkowo podwójne łóżka są bardzo estetycznym rozwiązaniem.