Specjalistyczne technologie przewiertów

Systemy ze sterowaniem obrotowym wykorzystują szczegółowe dane o położeniu wiertła, zebrane podczas wiercenia, do wysyłania poleceń do wiertła z powierzchni. Zazwyczaj wysyłają dokładnie kontrolowane zmiany w kolumnie błota lub zmiany w rotacji przewodu wiertniczego, aby wysłać wiadomość do narzędzia zasilającego tricone lub wiertło PDC. 

Jakie urządzenia wykorzystuje się przy przewiertach?

nowoczesne przewierty sterowaneTen proces, chociaż bardziej skomplikowane niż konwencjonalne wiercenie kierunkowe, oferuje znaczące korzyści. Obrót przewodu wiertniczego pomaga w transporcie zwiercin lub gruzu na powierzchnię, skutkując mniejszą ilością gruzu i płynniejszym wierceniem. Dodatkowo, ponieważ sterowanie można dokładnie kontrolować z powierzchni, pozwala to na bardziej kontrolowane odwierty o gładszych powierzchniach i większej złożoności. Bit tricone lub PDC wymagany do wiercenia RSS są specjalnie stworzone do tej funkcji i mogą w rezultacie być bardzo drogie. Nie jest to lekki proces wiercenia, a wybór wiertła tricone lub PDC powinien być dokonany dopiero po dokładnej konsultacji z zespołem wiercenia kierunkowego dla danego projektu. Obrót przewodu wiertniczego pomaga w transporcie zwiercin lub gruzu na powierzchnię, co skutkuje mniejszą ilością gruzu i płynniejszym wierceniem. Dodatkowo, ponieważ nowoczesne przewierty sterowane można dokładnie kontrolować z powierzchni, pozwala to na bardziej kontrolowane odwierty o gładszych powierzchniach i większej złożoności. Bit tricone lub PDC wymagany do wiercenia RSS są specjalnie stworzone do tej funkcji i mogą w rezultacie być bardzo drogie. Nie jest to lekki proces wiercenia, a wybór wiertła tricone lub PDC powinien być dokonany dopiero po dokładnej konsultacji z zespołem wiercenia kierunkowego dla danego projektu. Obrót przewodu wiertniczego pomaga w transporcie zwiercin lub gruzu na powierzchnię, co skutkuje mniejszą ilością gruzu i płynniejszym wierceniem. Dodatkowo, ponieważ sterowanie można dokładnie kontrolować z powierzchni, pozwala to na bardziej kontrolowane odwierty o gładszych powierzchniach i większej złożoności. Bit tricone lub PDC wymagany do wiercenia RSS są specjalnie stworzone do tej funkcji i mogą w rezultacie być bardzo drogie. Nie jest to lekki proces wiercenia, a wybór wiertła tricone lub PDC powinien być dokonany dopiero po dokładnej konsultacji z zespołem wiercenia kierunkowego dla danego projektu. ponieważ sterowanie można ostrożnie kontrolować z powierzchni, pozwala to na bardziej kontrolowane odwierty o gładszych powierzchniach i większej złożoności. 

Bit tricone lub PDC wymagany do wiercenia RSS są specjalnie stworzone do tej funkcji i mogą w rezultacie być bardzo drogie. Nie jest to lekki proces wiercenia, a wybór wiertła tricone lub PDC powinien być dokonany dopiero po dokładnej konsultacji z zespołem wiercenia kierunkowego dla danego projektu.