Przydatne okładki o różnej twardości

 

Na studiach, w szkole, czy w pracy, zdarza nam się drukować duże ilości różnego rodzaju dokumentów czy prac. Część z nich wymaga specjalnej oprawy, część wkładana jest do segregatorów. W tym pierwszym przypadku mamy całe mnóstwo możliwości oprawienia kartek w taki sposób, żeby nie uległy one zniszczeniu i żeby całość atrakcyjnie wyglądała. Na rynku nie brakuje mniej lub bardziej profesjonalnych okładek, które możemy zakupić w sklepach papierniczych, a także w każdym punkcie ksero.

Miękka lub twarda oprawa wydruków

okładki kanałowe twarde i miękkieKiedy zbliża się sesja egzaminacyjna bardzo wielu studentów na potęgę kseruje notatki albo fragmenty różnych książek. Kartki te później piętrzą się na studenckich biurkach w wielkim chaosie i nietrudno jest się w tym wszystkim pogubić. Dobrym rozwiązaniem jest posegregowanie wszystkich wydruków tematycznie i oprawienie ich. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku różnego rodzaju prac pisanych w ramach studiów lub zajęć liceum, oraz wszelkiego rodzaju projektów w pracy. W sklepach dostępne są okładki kanałowe twarde i miękkie, które idealnie sprawdzają się przy oprawianiu luźnych kartek. Zarówno przy jednych, jak i drugich okładkach, najlepiej jest zlecić oprawę w dowolnym punkcie ksero. Kartki zostaną połączone w sposób profesjonalny i oprawione w okładkę również profesjonalnie. Okładki kanałowe twarde najczęściej wykorzystywane są przy oprawianiu prac dyplomowych i podyplomowych. Są nawet specjalne okładki z podpisami, dedykowane pracom magisterskim, licencjackim i tak dalej. Zarówno okładki miękkie, jak i twarde, mają przeróżną kolorystykę, natomiast miękki wyróżniają się tym, że sama okładka jest transparentna. Wiele firm zamawia do swoich biur całe kartony okładkę, głównie tych miękkich. Przydają się one mocno na przykład przy porządkowaniu dokumentów. A tych w firmach zbiera się zawsze bardzo dużo.

Luźne, wydrukowane kartki, dotyczące jednego tematu, warto zawsze zebrać w jednym miejscu. Teczka nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem, dlatego na rynku dużą popularnością cieszą się też okładki kanałowe, twarde oraz miękkie. Oprawione w takie okładki dokumenty wyglądają profesjonalnie, są zgromadzone w jednym miejscu i zabezpieczone przed zniszczeniem. Najczęściej używane są okładki miękkie, a twarde wykorzystuje się do oprawy na przykład prac dyplomowych.