Zastosowanie filtrów harmonijkowych

Jeszcze jakiś czas temu właściciele lakierni nie dbali zbytnio o instalacje odpowiednich systemów filtrujących. Wynikało to przede wszystkim z obaw, że koszty zainstalowania takich systemów będą zbyt wysokie. Na szczęście dostępne są obecnie bardzo skuteczne, ale jednocześnie tanie w eksploatacji filtry.

Zalety filtrów harmonijkowych

filtr harmonijkowyW obecnych czasach bardzo ważne jest, by dbać o zmniejszenie negatywnego wpływu różnych przedsiębiorstw na środowisko. Dotyczy to również lakierni, które w czasie typowej pracy emitują bardzo duże ilości skzoldiwych pyłów i cząsteczek. Dlatego też lakiernię muszą być wyposażone w odpowiednie systemy filtrujące, takie jak filtr harmonijkowy. Ten filtr jest uważny za jeden z najskuteczniejszych, mimo pozornie prostej ich budowy, oraz faktu, że montaż takich systemów filtrujących jest wyjątkowo prosty. Filtry te zawdzięczają swoja skuteczność przede wszystkim unikalnej budowie, podzielonej na kilka warstw, z których każda ma inaczej rozmieszczone otwory. Tym samym, na każdej kolejnej warstwie tego filtra zatrzymywane są szkodliwe cząsteczki farby, czy też pyłu. W ten sposób, filtr ten jest w stanie nie tylko dbać o bezpieczeństwo srodowiska, ale także i maszyn używanych w lakierniach, czy pracujących w nich pracowników. Nic dziwnego więc, że filtry harmonijkowe do lakierni uważane są za te, które mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Oprócz lakierni, mogą być one używane wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się różnego rodzaju środki czy też substancje chemiczne, mogące negatywnie oddziaływać na pracowników, czy maszyny.

W obecnych czasach rola systemów filtrujących w przedsiębiorstwach takich jak lakiernie jest bardzo duża. Właśnie te systemy mogą bardzo pozytywnie wpływać na stan używanych maszyn, czy zdrowie pracowników. Ważne, by korzystać z takich filtrów, które są faktycznie skuteczne.