Drewniane klatki kennelowe

Posiadanie w domu zwierząt staje się coraz popularniejsze. Niegdyś trzymanymi w domach pupilami były w większości psy i koty. W obecnych czasach coraz częściej udomawia się również gryzonie i ptaki, a także gady, płazy i pajęczaki. Decydując się na posiadanie w domu zwierzęcia należy zapewnić zwierzęciu odpowiednie dla jego gatunku warunki.

Solidne, drewniane klatki dla psów

solidne klatki z drewnaKażdy gatunek zwierzęcia ma odrębne wymagania, a obowiązkiem właściciela jest spełnienie ich. Jednym z najważniejszych akcesoriów dla małych zwierząt jest odpowiedniej wielkości klatka lub terrarium. Dla zwierząt takich jak króliki czy szynszyle, doskonale nadadzą się solidne klatki z drewna. Szczury powinny mieć jednak zapewnione metalowe klatki, ponieważ drewno może chłonąć nieprzyjemne zapachy. Odpowiednio duże, drewniane klatki polecane są również jako kojce dla psów. Metalowe klatki kennelowe często ulegają korozji, przez co po jakimś czasie wyglądają nieestetycznie. Klatki drewniane wyglądają bardzo stylowo i estetycznie, przez co idealnie wpasują się w przestrzeń eleganckiego salonu. W ofercie firm zajmujących się produkcją kenneli na zamówienie, znajdują się różne typy tych klatek. Najpopularniejszymi klatkami są klatki z drewnianą obudową i metalowymi prętami w każdej ze ścianek. Taka klatka jest idealna na lato, ponieważ odsłonięte ściany zapewniają dobrą cyrkulację powietrza. Dla psów lękliwych poleca się klatki z pełnymi, zabudowanymi bokami. Pełne ściany zapewnią bezpieczeństwo pupilom z traumami, które chętniej przebywają w przyciemnionych i ciasnych pomieszczeniach. Wspaniałym rozwiązaniem jest klatka 2w1, łącząca w sobie zalety dwóch powyższych modeli. Metalowy stelaż umieszczony w drewnianej obudowie może być w łatwy sposób wyjęty, dzięki czemu może służyć również jako transporter lub przewiewny azyl dla psa na upalne dni. Po ustaleniu z producentem, możliwe jest zamówienie klatek w różnych rozmiarach, wykonanych z różnych materiałów.

Pojęcie klatki mylnie jest łączone wyłącznie z małymi zwierzętami. Z odpowiednio dużych klatek kennelowych równie chętnie korzystają psy ras małych i dużych. Odpowiednio wprowadzona klatka kennelowa jest świetnym rozwiązaniem dla psów z traumami, lękiem separacyjnym, a także problemowych. Klatka kennelowa służy wyciszeniu psa, jest dla niego bezpiecznym azylem.