Typy dobrych paneli podłogowych

 

Pomimo rozwoju i zmian w trendach dotyczących aranżacji wnętrz jeden z aspektów w dalszym ciągu pozostaje co do zasady niezmienny. Jest nim wykańczanie podłogi panelami. To rozwiązanie znane jest już od wielu lat. Nie mniej jednak pomimo wszystkich zmian, które zachodzą dookoła nie wychodzą one z mody. Można nawet stwierdzić, że dzięki dostosowywaniu się do panujących trendów są one w stanie utrzymać zainteresowanie klientów.

Najlepsi producenci paneli podłogowych

najlepsze laminowane panele podłogoweDzieje się tak między innymi dlatego, że producenci starają się nie tylko tworzyć ciekawe formy, czy rodzaje kolorów, ale również wprowadzają takie typy produktów, które stają się o wiele bardziej odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Z tego też powodu na rynku możemy dostać panele od tego samego producenta utrzymane w identycznym wariancie kolorystycznym z tymże są one dostępne jako panele matowe, czy też połyskujące. Poza różnicą w wyglądzie warto jest tutaj zwrócić uwagę między innymi na aspekty dotyczące praktycznego aspektu związanego z utrzymaniem czystości. W przypadku paneli połyskujących utrzymanie czystości jest niezwykle trudne. Wynika to przede wszystkim z tego, że widać na nich każdy rodzaj kurzu, pyłków, czy nawet ślady po rozlanych płynach. W przypadku paneli matowych ten problem jest o wiele mniejszy. Nie mniej jednak wszystko tak naprawdę zależy od koloru. Jeśli chodzi o najlepsze laminowane panele podłogowe można wyróżnić tutaj kilku producentów, którzy wytwarzają panele na światowe rynki. Świadczy to między innymi o popularności tego rodzaju produktów. Ich cena za jeden metr kwadratowy jest zależna przede wszystkim od jakości. Jakość produktu można określić poprzez weryfikację stopnia ścieralności. W tym przypadku każdy producent informuje o tym klienta na opakowaniu swojego produktu. Dla klienta jest to niezwykle ważna informacja. W praktyce oznacza to bowiem, że im większy stopień ścieralności, tym dany rodzaj paneli jest trwalszy.

Z tego też powodu warto jest bardzo dokładnie sprawdzić tego rodzaju informacje przed zakupem produktu. W przypadku oznaczeń stopnia ścieralności powinniśmy co do zasady kierować się skalą uniwersalną. Dobre panele podłogowe posiadają stopień ścieralności równy lub wyższy od czterech. Z tego też powodu panele o niższym stopniu ścieralności nie są zbytnio polecane.