Jak doszczelnić dach?

Dach jest bardzo istotnym elementem każdego budynku. Pełni on wiele różnych funkcji, przede wszystkim te związaną z ochroną wnętrza budynku przed opadami deszczu i innymi czynnikami atmosferycznymi. Aby dach mógł jednak zapewniać skuteczną ochronę, musi się składać z różnych elementów, nie z samego pokrycia dachowego.

Jaką membranę dachową wybrać?

termoizolacyjna membrana dachowa vaxoW obecnych czasach wszyscy zdają sobie sprawe z tego, jak ważną rolę odgrywa dach w przypadku każdego budynku. To właśnie on bowiem chroni przed dostępem niekorzystnych warunków atmosferycznych do wnętrza danego obiektu. Oczywiście, jednak, nie wiszący zdają sobie sprawę z tego, że samo pokrycie dachowe może nie wystarczyć, aby zapewnić stu procentowa ochronę. W kompleksowej ochronie pomóc może jedynie termoizolacyjna membrana dachowa vaxo. Membrana to nic innego, jak folia dachowa, która montowana jest zaraz pod pokryciem dachowym, do elementów nośnych samego dachu. Jej funkcją jest uzupełnianie funkcji ochronnych dachu, w szczególności gdy mowa o zapobieganiu dostawaniu się deszczu czy też śniegu pod powierzchnię pokrycia dachowego. Bardzo mocno zacinający deszcz w czasie burzy, czy też śnieg w czasie śnieżycy, może bowiem bez żadnych problemów przedostać się przez niczym nie zabezpieczone pokrycie dachowe. Tym samym, cały opad atmosferyczny przedostanie się na strych czy tez poddasze, prowadząc do jego zawilgotnienia. Właśnie dlatego tak ważną role pełni folia dachowa. Oczywiście dodatkowe funkcje ochronne nie są jedynymi, które ona spełnia. Oprócz tego bowiem może ona bardzo skutecznie zabezpieczać przed znacznym odpływem ciepła z danego budynku, co będzie miało znaczenie zwłaszcza, gdy myślimy o zaadoptowaniu strychu czy tez poddasza do celów mieszkalnych. Folia dachowa może także bardzo skutecznie zabezpieczać przed znacznym nagrzewaniem się poddasza w czasie silnego nasłonecznienia latem. Rola takiej dobrej, markowej folii dachowej jest wiec bardzo istotna i obecnie trudno wyobrazić sobie bez niej dach na jakimkolwiek budynku.

Dach jest bardzo istotnym elementem każdego budynku. Samo pokrycie dachowe jest jednak niewystraczające, aby móc zapewnić stu procentową ochronę. W takim wypadku ważne jest, by dodatkowo wzmocnić funkcje ochronne dachu przy pomocy specjalnej folii.