Na czym polega unikatowość jaspisu?

 

Na świecie istnieje wiele kamieni, które chętnie są wykorzystywane w jubilerstwie. Najczęściej są to kamienie szlachetne których ceny przekraczają nawet kilka tysięcy, a nawet kilka milionów złotych za karat. Są to między innymi diamenty, jadeity, niebieskie granaty i inne. Nie wszystkie materiały używane w jubilerstwie są tak drogie. 

Wyjątkowe i eleganckie bransoletki z jaspisu

modne bransoletki z jaspisuBiżuterię tworzy się z różnych materiałów, zarówno droższych, jak i tańszych. Wartość tych kamieni zależy przede wszystkim od częstości występowania, wielkości, jakości, itd. Najdroższym kamieniem szlachetnym obecnie jest jadeit, którego cena wynosi około 3 milionów dolarów za karat. W przemyśle jubilerskim wykorzystuje się również tańsze kamienie, które są równie piękne, choć często bywają niedoceniane. Do jednego z takich materiałów należy jaspis. Niegdyś jaspis nazywany był matką wszystkich kamieni, jako jeden z najcenniejszych kamieni starożytności. Podobnie jak wielu innym, przypisywano mu magiczne moce. Współcześnie ludzie wierzący w ezoterykę twierdzą, że jaspis ma właściwości uzdrawiające, potrafi przywrócić równowagę w umyśle jego właściciela. Ponadto uspokaja, pochłania negatywną energię i niweluje stres. Jaspis występuje w różnorodnych barwach, a według wierzeń, każda z nich posiada inne efekty leczące. Różnorodność wzorów i barw jaspisu sprawia, że kamień ten jest często wykorzystywany w jubilerstwie. Niezwykle modne bransoletki z jaspisu są uwielbiane przez kobiety. Jaspis jest kamieniem uniwersalnym, a biżuteria z niego stworzona pasuje do każdej kreacji — zarówno do codziennej, jak i bardziej eleganckiej. Z kolorowym jaspisem pięknie komponuje się złoto, dlatego do bransoletek z tego kamienia często dodaje się złote zawieszki. Wyjątkowość jaspisu polega na tym, że każdy kamień różni się zarówno barwą, jak i wzorem, przez co każdy z nich jest całkowicie unikatowy i niepowtarzalny. Z tego względu biżuteria z jaspisu jest idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Ponieważ jaspis jest skałą dość powszechnie spotykaną, biżuteria wykonana z tego kamienia jest stosunkowo tania. Przez popularność jaspisu, kamień ten jest dość niedoceniany. Mimo to, elegancja i unikatowość tych kamieni sprawia, że jaspis jest częstym elementem biżuterii.