Nowe fronty do mebli w kuchni

Wraz z mężem kupiliśmy dom. Byliśmy bardzo podekscytowani na samą myśl, że mamy swój własny kąt. Wynajmowanie mieszkania na dłuższą metę nie jest ani opłacalne ani wygodne. W mieszkaniu takim nie można robić remontów ani urządzać wszystkiego według swojej wizji.

Nowy wygląd mebli kuchennych

fronty kuchenne na wymiarZakupiona przez nas nieruchomość miała już swoje lata. Poprzedni właściciele bardzo dużo zainwestowali w remont i dom prezentował się całkiem nieźle. Jedynie co mi przeszkadzało to to, że w pomieszczeniu gdzie była kuchnia było bardzo ciemno. Dodatkowo poprzedni właściciele zostawili umeblowaną kuchnię oraz łazienkę. Meble w kuchni były ciemne co dodatkowo potęgowało wrażenie, że pomieszczenie to jest ciemne i ponure. Po przeprowadzce długo zastanawiałam się jak można rozjaśnić to wnętrze. Oczywiście nie mieliśmy zbyt wielu funduszy więc remont i wymiana całej kuchni nie wchodziła w grę. Musiałam znaleźć tańszy sposób na to aby kuchnia stała się jaśniejsza. Myślałam o tym aby przemalować fronty, jednak po analizie kilku blogów uznałam, że efekt nie będzie zadowalający. Ale dzięki temu dowiedziałam się, że można wymienić tylko fronty dzięki czemu nasza kuchnia może zostać odświeżona małym kosztem. Znalazłam stolarza w okolicy, który wykonywał fronty kuchenne na wymiar i poprosiłam go o wycenę. Okazało się ze wymiana frontów nie będzie kosztowna, a oczekiwanie na nowe fronty to około 2 tygodnie. Wybrałam jasne fronty z drewnianymi elementami. Byłam bardzo podekscytowana i czekałam z niecierpliwością na metamorfozę mojej ciemniej i ponurej kuchni. Z niecierpliwością czekałam na wizytę i montaż nowych frontów.

Wymiana frontów na nowe okazała się strzałem w dziesiątkę i w kilka godzin miałam nowe meble w kuchni. Najbardziej zależało mi na tym aby kuchnia stała się jaśniejsza i efekt ten uzyskałam właśnie dzięki jasnym frontom meblowym. Wymiana wszystkich mebli byłaby kłopotliwa, a tak w łatwy i tani sposób mogłam pozbyć się starych ciemnych frontów.