Ukulele – który instrument wybrać?

Od bardzo dawna marzyłem o tym, by nauczyć się grać na jakimś instrumencie. Do tej pory nie miałem jednak ku temu okazji. Postanowiłem jednak to zmienić, ponieważ niedawno zyskałem nieco wolnego czasu. Chciałem go spędzić w jakiś kreatywny sposób, ponieważ rozwój jest dla mnie bardzo ważny. Postawiłem na naukę gry na jakimś instrumencie, jednak musiałem jeszcze znaleźć coś dla siebie. Miałem nadzieję, że dosyć szybko uda mi się nauczyć podstaw, by móc zagrać jakieś proste piosenki na spotkaniach ze znajomymi.

Zakup ciekawego instrumentu – ukulele

ukulele - cena instrumentuSwoje poszukiwania ograniczyłem do instrumentów, które wydały mi się stosunkowo proste. Zależało mi na tym, by opanowanie podstaw nie zajmowało zbyt wiele czasu. Ostatecznie postawiłem na ukulele – cena instrumentu może zależeć od paru kwestii. Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad rozmiarem. Postawiłem na najbardziej popularny model, który sprawdza się fo grania różnorodnych utworów. Zależało mi jednak na jego wysokiej jakości, więc wybrałem ukulele z dobrego, eleganckiego drewna. Nie spodziewałem się, że instrument ten aż tak mnie zachwyci. Ma cztery struny, dzięki czemu nauka podstawowych akordów nie była dla mnie zbyt trudna. Dźwięk tego instrumentu bardzo mi się podoba. Granie na nim bardzo mnie relaksuje, nawet kiedy nie znam zbyt wielu akordów. Proste piosenki można opanować bardzo szybko, więc niedługo po zakupie zdecydowałem się wziąć takie ukulele na imprezę. Moi znajomi byli zachwyceni tym pomysłem, ponieważ uwielbiają śpiewać. Od teraz mamy więc dodatkowy akompaniament w postaci mojego ukulele. Z czasem staram się opanować bardziej skomplikowane chwyty, które pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów. Moje ukulele od razu zwróciło uwagę wielu osób. Instrument jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu mogę go wszędzie ze sobą zabrać.

Nie spodziewałem się, że granie na instrumencie będzie dla mnie aż tak wielką frajdą. Staram się jak najczęściej znajdować wolną chwilę, by sobie pograć lub nauczyć się czegoś nowego. Udało mi się znaleźć takie ukulele, które jest dla mnie wygodne. Jego największymi zaletami są niewielki rozmiar i lekkość, dzięki czemu mogę go nawet spakować do plecaka. Zawsze chowam go jednak w odpowiedni futerał, ponieważ zależy mi, by instrument ten mi jak najdłużej posłużył.