Szybką budowa basenów

Wybierając miejsce na wakacje, wiele osób wybiera wille lub hotel z basenem, ponieważ komfort jest najważniejszy. Jednak podobne warunki można sobie stworzyć we własnym ogrodzie, jeżeli tylko metraż na to pozwala. Basen koło domu, to już dziś nie luksus.

Gdzie kupić basen?

budowa basenów zewnętrznychNa rynku działa przynajmniej kilkadziesiąt firm specjalizujących się w sprzedaży i montażu basenów ogrodowych. Są to profesjonaliści, którzy potrafią doradzić wybór idealnego modelu, zaprojektować jego wykonanie od podstaw oraz wykonać montaż. Takie przedsięwzięcie przeważnie zajmuje od kilku do kilkunastu dni i wymaga wykonania określonych prac ziemnych. Klienci, którzy chcą mieć w ogrodzie całoroczny basen, przeważnie decydują się na modele wkopane, gdyż nie wystają ponad ziemię i mogą mieć dowolną wielkość oraz głębokość. Co prawda budowa basenów zewnętrznych nie jest tania, ale za to efekt końcowy pracy jest perfekcyjny. Baseny najlepiej kupować w firmach specjalizujących się w ich sprzedaży, ponieważ najczęściej oferują także możliwość wykonania kompleksowego montażu w dowolnym miejscu. Pierwszym etapem budowy jest zbadanie gruntu i znalezienie optymalnego miejsca na jego wykonanie. Jeżeli planujemy wybudowanie basenu większego niż trzydzieści metrów kwadratowych, to konieczne będzie uzyskanie stosownego pozwolenia, natomiast mniejsze modele nie mają takiego obowiązku. Profesjonaliści są w stanie wykonać montaż dowolnego basenu zewnętrznego w ciągu kilku – kilkunastu dni, nawet z zadaszeniem.

Basen w ogrodzie jest świetnym rozwiązaniem jeżeli lubimy pływać, mamy dzieci lub liczy się dla nas wysoki komfort. Większość modeli basenów można wyposażyć w ogrzewanie, co dodatkowo uatrakcyjnia korzystanie z niego, ale też podnosi całkowite koszty jego budowy.