Zapisałam się na szkolenie kosmetyczne

Przez bardzo długi czas nie byłam w stanie znaleźć odpowiedniej pracy dla siebie. Nigdzie nie mogłam dłużej „zagrzać miejsca”. W końcu zdecydowałam się otworzyć własny biznes. Zdecydowałam się zostać kosmetyczką. Zanim jednak zabrałam się do jakichkolwiek formalności związanych z otwarciem własnej działalności gospodarczej, musiałam zrobić odpowiednie kursy i szkolenia z tego zakresu. Zależało mi na wykonaniu profesjonalnych, certyfikowanych szkoleń.

Gdzie w Szczecinie zrobię szkolenie kosmetyczne?

szkolenia kosmetyczne w SzczecinieNa szczęście bez problemu znalazłam profesjonalne szkolenia kosmetyczne w Szczecinie. Szkolenia te można było zrobić w studio kosmetycznym, które zajmowało się także nauką młodych adeptów tego zawodu. Z tego co się dowiedziałam od poprzednich kursantów były one naprawdę profesjonalne i zapewniały solidną dawkę wiedzy. Najważniejsze było dla mnie to, że zajęcia odbywały się w małych kilkuosobowych grupach. Dzięki temu każdy kursant mógł liczyć na indywidualne traktowanie, a szkoleniowiec był dla każdego dostępny i tłumaczył wszystkie zagadnienia, dopóki wszyscy nie zrozumieli. Wybrane przeze mnie szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Najpierw należało zdać część teoretyczną i utrzymać certyfikat, żeby móc przejść do części praktycznej. Szkolenie to obejmowało wiele zagadnień kosmetycznych związanych nie tylko z wykonywanymi zabiegami (takimi jak manicure, pedicure, makijaż wieczorowy i dzienny, a także zabiegi odmładzające i relaksacyjne na twarz), ale także z higieną i bezpieczeństwem pracy. Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu można było także liczyć na dodatkowy rabat związany z zakupem sprzętu do salonu kosmetycznego, który oferowała firma szkoleniowa. Kurs przeznaczony był dla osób początkujących, co bardzo mi odpowiadało. Nie zwlekałam i szybko się na niego zapisałam, ponieważ w wybranym przeze mnie terminie zostały ostatnie wolne miejsca.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Szkolenie trwało kilka tygodni i było naprawdę solidnie. Po jego odbyciu i po zdaniu egzaminu, czułam się bardzo dobrze przygotowana do tego zawodu. Bez strachu otworzyłam własny gabinet i w praktyce zaczęłam wykorzystywać zdobytą wiedzę. Dzięki wielu zajęciom praktycznym czułam się pewnie.