Najlepsze przedszkole dla dziecka

Zdecydowana większość rodziców posyła swoją pociechę do przedszkola w wieku trzech lat. Do tego momentu przeważnie maluchy spędzają czas z mamą w domu, choć bywa, że placówki przedszkolne przyjmują dwu i pół latki, które są odpieluchowane.

Jaka jest oferta przedszkoli?

przedszkole dla dziecka warszawaRodzice mogą, ale nie muszą posyłać swojego dziecka do przedszkola, ponieważ nie jest to obowiązkowe. Na pewno dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują kontaktu z rówieśnikami i innymi maluchami, ponieważ na tym etapie rozwoju jest to im bardzo potrzebne. Chcąc posłać dziecko do przedszkola, mamy do wyboru placówki prywatne i państwowe. Obie oferują bardzo podobny program wychowawczo – edukacyjny, ale mogą się różnić zapleczem socjalnym, ilością i rodzaje zajęć dodatkowych oraz przede wszystkim wysokością opłat. Jeżeli potrzebne nam jest dobre przedszkole dla dziecka Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy ich przynajmniej kilkadziesiąt. Są zlokalizowane w centrum jak i na obrzeżach Warszawy, dzięki czemu ofertą będą zainteresowani rodzice z różnych stolicy. Za państwowe przedszkola rodzice płacą znikome kwoty, ponieważ pobyt dziecka w placówce jest dofinansowany ze środków gminnych. Poza pięcioma godzinami pobytu dziecka w przedszkolu, rodzice płacą symboliczną złotówkę za każdą kolejną godzinę. W prywatnym przedszkolu konieczne jest opłacanie stałego czesnego, które obejmuje koszt pobytu dziecka w przedszkolu i wynosi najczęściej kilkaset złotych. Do tego trzeba doliczyć koszt wyżywienia oraz dodatkowe zajęcia.

W stolicy Polski działa nawet kilkaset prywatnych i kilkadziesiąt państwowych przedszkoli, które zawsze zaczynają nowy rok z kompletem podopiecznych. Rekrutacja do przedszkoli prowadzona jest już na początku roku, a wyniki są ogłaszane w pierwszym kwartale.