Alternatywa dla fajerwerków – pokazy laserowe

Część społeczeństwa już od lat próbuje na stałe wprowadzić zakaz używania petard i sztucznych ogni. Ale któż z nas wyobraża sobie wesele lub imprezę noworoczną bez pokazu fajerwerków? Dlatego należy je zastąpić czymś bezpiecznym, cichym, ale tak samo spektakularnym – czyli laserami.

Zamiast głośnych fajerwerków pokazy laserowe

pokazy laseroweJak powszechnie wiadomo korzystanie z fajerwerków jest niedobre dla środowiska – zostają po nich odpady, a niektóre zwierzęta tracą przez nie zdrowie, a nawet życie. Z tego powodu powstało wiele organizacji, które starają się wprowadzić całkowity lub częściowy zakaz korzystanie z nich. Najlepszym odpowiednikiem głośnych pokazów sztucznych ogni są pokazy laserowe – nie niszczą środowiska ani nie straszą zwierząt. Ich pokaz może wywołać duży zachwyt, stanowią wręcz sztukę. W Sylwestra coraz więcej miast decyduje się właśnie na laserowe pokazy zamiast fajerwerków. Na rynku polskim, jak i w innych krajach europejskich, powstaje coraz więcej firm zajmujących się właśnie tą ,,sztuką”. Każdy większy koncert już nie odbywa się bez laserów, czasami wręcz organizuje się same pokazy wraz z odpowiednią muzyką. Coraz więcej organizatorów wesel nakłania gości do wyboru pokazu laserów zamiast sztucznych ogni, a pary godzą się na ten wybór. Jedynym warunkiem, aby taki pokaz był udany jest czas – lasery najlepiej widoczne są po ciemku, dlatego pokazy muszą zostać zorganizowane po zmroku.

Podsumowując, osób chcących zakazać stosowania fajerwerków na korzyść pokazów laserowych jest coraz więcej. Takie pokazy są bezpieczne dla środowiska – nie zostają po nich żadne odpadki ani śmieci, a zwierzęta się ich nie boją. Z uwagi na fakt, iż coraz więcej ludzi troszczy się o środowisko, pokazy laserowe mogą zastąpić fajerwerki całkowicie.