Dobroczynny wpływ korzystania z sauny

Z pewnością wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na nasz organizm ma korzystanie z sauny. Istnieje wiele różnych rodzajów saun, na przykład sauna fińska, parowa czy solankowa. Jak wpływa na nas sauna sucha? Czy warto z niej korzystać? Postaram się odpowiedzieć na te pytania w poniższym tekście. 

Dlaczego warto korzystać z sauny fińskiej?

sauna opalana drewnemSauna sucha, znana także pod nazwą sauna fińska, jest jedną z najpopularniejszych saun, do których możemy uczęszczać w celu poprawy naszego zdrowia. Może to być sauna opalana drewnem bądź nagrzewana przy pomocy specjalnego pieca, który rozgrzewa kamienie. Temperatura w takiej saunie najczęściej mieści się w przedziale od 80 do nawet 110 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza nie przekracza 15%. Te parametry mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Przede wszystkim, sauna sucha to idealny sposób na relaks oraz na odprężenie się po ciężkim i stresującym dniu. Poza rozluźnieniem, pobyt w saunie sprzyja spalaniu kalorii. Jednorazowa sesja pozwala na spalenie nawet do 300 kalorii, co może okazać się zbawienne, kiedy próbujemy zrzucić kilka nadmiarowych kilogramów. Regularne uczęszczanie do sauny fińskiej sprzyja także naszemu zdrowiu i pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji ogólnej. Korzystnie wpływa ona na nasz układ krążenia, regulując ciśnienie krwi i wspomagając pracę serca. Sauna jest także polecana osobom, które zmagają się z problemami ze stawami oraz z napięciem mięśniowym. 

Sesje w saunie to świetny sposób nie tylko na relaks oraz odprężenie, ale także na poprawę swoje zdrowia i ogólnego samopoczucia. Sauna sucha pozwala na uregulowanie ciśnienia, poprawia nasze krążenie krwi oraz ma zbawienny wpływ na napięcia mięśniowe oraz niweluje problemy ze stawami.