Na tegoroczne święta wyjeżdżamy do Zakopanego

Tegoroczne święta będą dla naszej rodziny wyjątkowe. Po raz pierwszy odkąd jest nas troje spędzimy święta poza domem. Do tej pory tradycją było, że święta Bożego Narodzenia spędzaliśmy z rodzicami mojej żony, bo razem z nimi mieszkamy w jednym domu. W pierwszy dzień świąt jechaliśmy do moich rodziców, co się wiązało z półtora godzinną podróżą w jedną stronę. I jakoś tak się utarło, że co roku nasze święta wyglądały właśnie w taki sposób. W tym roku postanowiliśmy spędzić święta tylko naszą trójką.

Wynajęliśmy sobie piękny domek w Zakopanem

piękne domki - zakopaneRazem z żoną i synem postanowiliśmy spędzić święta w Zakopanem. Bardzo lubimy ten polski kurort, chociaż mamy świadomość, że ceny noclegów w okresie zimowym są tam wyższe niż w ciepłych krajach. Ale mieliśmy takie marzenie, żeby wynająć sobie tam taki prawdziwy góralski domek, w którym byłby taki tradycyjny kominek opalany drewnem. Chcieliśmy znaleźć taki domek z aneksem kuchennym, żebyśmy mogli sobie przygotować kolację wigilijną. I koniecznie musiał być w tym domku piekarnik, żebyśmy mogli sobie wspólnie upiec prawdziwe pierniki. Znalezienie wymarzonej lokalizacji na następne święta zajęło nam sporo czasu, bo jak się okazało listopad to już trochę późny termin na szukanie takich noclegów. Ale udało mi się w końcu trafić na świetną ofertę, w której oferowane były luksusowo wyposażone piękne domki – Zakopane to przecież taki kurort, w którym miejsc noclegowych nie powinno zabraknąć dla nikogo. Udało nam się zarezerwować mały domek przeznaczony idealnie dla dwojga dorosłych z dzieckiem. Dwa pokoiki na górze i duży salon z kuchnią na dole był szczytem naszych marzeń. W salonie był kominek, więc wszystko w tym domku było tak jak sobie to wymarzyliśmy. Od razu zapłaciłem całość za pobyt, żeby mieć pewność, że tegoroczne święta będą naprawdę wyjątkowe.

Już od dawna marzyliśmy o tym, żeby święta mieć tylko dla siebie. W końcu uda nam się to marzenie spełnić, bo zarezerwowaliśmy piękny domek w najpiękniejszym zimowym kurorcie na świecie, czyli w Zakopanem. Ceny za taki nocleg może nie należą do najprzyjemniejszych dla portfela, ale przy takiej okoliczności nie ma to najmniejszego znaczenia. Nie możemy się już doczekać wyjazdu i tego jak będziemy sobie sami przygotowywać kolację wigilijną.