Kiedy stosować naturalną boswellię?

Depresja, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby sercowo-naczyniowe to niestety złoty naszych czasów. Jednostki chorobowe, które zwane są chorobami cywilizacyjnymi. Zdarzają się niezwykle często, również u ludzi młodych. Są to schorzenia, z którymi borykamy się latami. Wymagają pomocy specjalistów, często leków, silnej woli i przede wszystkim czasu, aby uzyskać poprawę samopoczucia. 

Zalety naturalnej boswelli

naturalna boswelliaNa wiele chorób obecnych czasów odpowiedź istnieje już od setek lat. Znane jeszcze medycynie chińskiej prozdrowotne działanie różnych roślin bywa dla współczesnych pacjentów zbawienne. Jedną z takich roślin jest Boswellia Serrata, czyli kadzidłowiec. Najczęściej naturalna boswellia porasta obszary Indii. To średnich rozmiarów drzewo. Jego żywica charakteryzuje się bardzo intensywnym zapachem, który często wykorzystywany jest w świecach czy aromatycznych olejkach zapachowych. Suplementy zawierające boswellię mają jednak przede wszystkim działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zmniejszają one poziom cholesterolu LDL, dlatego wspomagają układ sercowo-naczyniowy. Mają kojące działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Zmniejszają obrzęki i stany zapalne zatok czy oskrzeli, wykazując działanie przeciwalergiczne. Dlatego często poleca się je osobom z astmą. Ponadto kadzidłowiec przynosi poprawę w dolegliwościach zespołu jelita drażliwego. Choć roślina jest egzotyczna, to w Polsce nie ma problemu z dostępnością suplementów, w których stanowi główny składnik. 

I jak zwykle warto sięgnąć do natury, medycyny alternatywnej, tego, co stosowały nasze babcie. Boswellia Serrata powinna gościć w domu wielu z nas, aby w zrównoważony, aczkolwiek konsekwentny sposób łagodzić nasze problemy zdrowotne. Warto wspierać się jej suplementami, gdy mamy kłopoty z alergią, nieprawidłowym lipidogramem czy nadmiernym stresem.