Polecane ustawienia systemowe

Psychologia to jedna z tych dziedzin nauki, która rozwija się w naprawdę szybkim tempie. Na całym świecie prowadzone są badania, których celem jest ustalenie, w jaki sposób funkcjonuje nasz umysł, a także w jaki sposób podejmujemy decyzje, jak myślimy i w jaki sposób wpływają na nas określone warunki. Dzięki takim badaniom powstaje wiele metod terapeutycznych.

Czy warto korzystać z ustawień systemowych Hellingera?

ustawienia hellingerowskie warszawaMetody te wykorzystywane są w codziennej pracy przez psychologów i psychoterapeutów. Jedną z popularniejszych w ostatnim czasie metod psychoterapeutycznych są ustawienia systemowe metodą Berta Hellingera. Metoda ta powstała pod koniec dziewiętnastego wieku i oparta jest na teorii mówiącej, że wszytskie nasze obecne problemy wynikają ze złych, zaburzonych, czy też całkowicie zerwanych relacji rodzinnych. Jeśli chodzi o ustawienia hellingerowskie Warszawa jest miastem, w którym bez większych problemów uda się nam znaleźć polecanego terapeutę. Warto jednak wiedzieć, że jest to forma terapii grupowej, a w procesie leczenia pojedynczej jednostki biorą udział uczestnicy danej grupy. To właśnie oni stają się reprezentantami osób, które uczestniczą w danym konflikcie i są ustawiani w przestrzeni w taki sposób, aby odzwierciedlało to panujące pomiędzy nimi relacje. Następnie terapeuta zadaje trafne pytania, dzięki którym każdy uczestnik może wczuć się w daną sytuację i odpowiednio brać udział w terapii.

Efekty terapii systemowej Berta Hellingera pojawiają się naprawdę szybko. O ile w przypadku innych metod terapeutycznych potrzebujemy nawet kilku miesięcy terapii, aby uzyskać pierwsze efekty, o tyle w przypadku terapii systemowej zdarza się, że wystarczy kilka spotkań, by odczuć ogromną różnicę. Z tego też powodu ustawienia systemowe zyskują ogromną popularność.