Zabiegi w komorach hiperbarycznych

Wydawać by się mogło, że koszty leczenia tlenem są naprawdę wysokie. W końcu wykorzystywany jest przy nim wysokiej jakości sprzęt, dzięki któremu mamy możliwość szybkiego uzyskania pierwszych efektów, a po wykonaniu serii zabiegów uzyskujemy trwały efekt. Wielu osobom wydaje się jednak, że korzystanie z komór hiperbarycznych, w których wykonywane są zabiegi, jest stosunkowo kosztowne.

Ile kosztuje zabieg w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna cena zabieguNic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że cena pojedynczego zabiegu nie jest wysoka, a dzięki wykupieniu całej serii możemy sporo zaoszczędzić. Obecnie funkcjonują również kliniki, gdzie w terapii, w których wykorzystywana jest komora hiperbaryczna cena zabiegu pojedynczego jest naprawdę niska. Aby znaleźć takie kliniki warto skorzystać z naszej wyszukiwarki internetowej. Wystarczy tylko wpisać odpowiednie hasło, a następnie wejść na stronę internetową kliniki, która wyświetli nam się w wynikach wyszukiwania. Dla wielu osób istotne może być to, że jeśli spełniają oni określone wskazania to mogą starać się o całkowitą lub też częściową refundację kosztów serii zabiegów. Aby zabiegi były skuteczne należy wykonać serię, w którą wchodzi od dziesięciu do piętnastu zabiegów. Zabiegi powinny być wykonywane w odstępie tygodniowym, przy czym warto zaznaczyć, że pierwsze efekty powinniśmy zauważyć już po wykonaniu jednej sesji w komorze hiperbarycznej. Warto również wspomnieć o wskazaniach do wykonywania takiego zabiegu.

Zabiegi te polecane są przede wszystkim osobom, które borykają się z anemią, nadciśnieniem, a także trudno gojącymi się ranami. Duże znaczenie ma również możliwość zmniejszenia częstotliwości objawów występujących przy chorobach układu nerwowego, na przykład przy Alzheimerze, czy chorobie Parkinsona.