Solidne blaty łazienkowe

Z całą pewnością wykonanie blatu z drewna może być dla nas bardzo ciekawym elementem, który może wykończyć kuchnię, czy nawet łazienkę. W przypadku nieco większych łazienek bardzo często zdarza się, że można spotkać w nich blaty. Bardzo często znajdują się one w pobliżu umywalek. Niektórzy jednak obawiają, że blat wykonany z drewna w warunkach, jakie panują w łazience bardzo szybko może ulec zniszczeniu. Czy jest to słuszne twierdzenie?

Eleganckie blaty drewniane do łazienki

ciemne blaty łazienkowe drewnianeNiekoniecznie tak musi być. Bardzo często wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne, w tym blaty, które wykonane są z drewna są w określony sposób zabezpieczane. To samo dotyczy bowiem blatów drewnianych montowanych w kuchni. Bardzo ważne jest przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie. Można to zrobić przy pomocy lakieru, albo coraz bardziej popularnej metody, jaką jest olej. W każdym z tych dwóch wypadków będziemy w stanie odpowiednio zabezpieczyć blat, który zamontujemy. Przed wykonaniem takiego zabiegu warto jest jednak sprawdzić, jak będzie wyglądał jego kolor po tego rodzaju zabiegu. Jeśli chodzi ciemne blaty łazienkowe drewniane po nałożeniu na niego warstwy lakieru będziemy zazwyczaj musieli odczekać kilka dni. Z kolei w przypadku nałożenia oleju czas ten będzie nieco krótszy. Jednakże warto jest pamiętać o tym

, że w takich wypadkach blat nieco zmienia kolor. Dzieje się tak z uwagi na wchłanianie się w strukturę drewna oleju. Nie mniej jednak po całkowitym wchłonięciu oleju blat wygląda w sposób zdecydowanie lepszy. kolor drewna jest wtedy o wiele bardziej żywy. Warto z tego choćby powodu zastosować taki sposób zabezpieczania. Pomoże nam to nie tylko w ochronie drewnianego blatu, ale nada mu również ciekawy kolor, co potem przełoży się na oryginalny wygląd pomieszczenia.

Zakup blatu wykonanego z drewna możliwy jest w wielu sklepach. Warto jest jednak sprawdzić, czy blat wykonywany jest z jednolitego kawałka drewna, czy też tworzony jest z elementów klejonych. W tym drugom wypadku bardzo często możemy dostrzec elementy złączeń. W związku z tym bardzo ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Złączenia bardzo często są klejone, a następnie prasowane. W związku z tym blat drewniany jest w stanie przez bardzo długi czas zostać w jednym kawałku.