Skuteczne panele wytłumiające

W bloku nie było dobrego wytłumienia. Hałas więc niósł się po całym bloku przez instalację grzewczą czy wodną, nie mającą żadnej izolacji dźwiękowej, co z kolei wywoływało niemały dyskomfort wśród mieszkańców. Problem ten narastał zwłaszcza nocą, gdy najmniejsze dźwięki były słyszalne w całym bloku. Mieszkańcy próbowali najróżniejszych sposobów by częściowo czy całkowicie rozwiązać owy problem.

Panele wytłumiające do prywatnego mieszkania

niedrogie panele akustyczne - sklepDoszliśmy w końcu do wniosku iż panele akustyczne będą najlepszym rozwiązaniem problemu hałasu

, gdyż jak wielokrotnie udowodniono, nawet najprostsze panele dobrze wytłumiały dźwięki pochodzące z zewnątrz pomieszczenia w którym zostały zamontowane. W sklepach można było dostać najróżniejsze rodzaje paneli, od prostych płyt wykonanych z pianki czy gąbki pochłaniającej dźwięk, po bardzo skomplikowane, wielowarstwowe panele studyjne o wysokiej skuteczności. Te ostatnie były dość kosztowne i zwyczajnie zbyt skuteczne jak na potrzeby mieszkańców bloków, dlatego też zdecydowaliśmy zaopatrzyć się w prostsze, aczkolwiek sprawdzone niedrogie panele akustyczne – sklep miał ogromny zapas takowych, wystarczający w zupełności na wyposażenie wszystkich mieszkań w płyty. Panele które wybraliśmy były bardzo wygodne w montażu, gdyż mogły być przytwierdzone do ściany za pomocą kleju, taśmy dwustronnej, a nawet i gwoździ, jeśli nabywca miał potrzebę użyć takowych do założenia paneli, choć oczywiście nie była to metoda szczególnie polecana z racji możliwości szybkiego uszkodzenia dość delikatnego materiału, z jakiego panele były zrobione. Nie było również najmniejszych przeciwwskazań by te panele założyć pod boazerią czy nawet i pod tynk w mieszkaniu, gdyż taka możliwość montażu nie tylko istniała, ale również była wykorzystywana w wielu różnych miejscach w których panele były wykorzystywane.

Nasze panele należały do tańszych wersji, przeznaczonych właśnie do domowego użytku. Droższe panele, które najczęściej były wielowarstwowe i służyły jako całkowite wytłumienie do studiów nagraniowych czy podobnych pomieszczeń, w których absolutna izolacja zewnętrznego dźwięku była wymagana, były w tym wypadku niekoniecznie dobrym wyborem, gdyż mimo doskonałych właściwości, okazały się zbyt drogie jak na efekt który mogły wywołać.