Wybór obejmy do rur stalowych

Wybierając zacisk do rur stalowych, należy unikać korozji. Ten rodzaj obejmy izoluje różne metale, w tym miedź, aluminium i mosiądz. Ważne jest, aby wybrać zacisk do rur, który jest wykonany z metali niekorozyjnych, ponieważ jest to bardzo ważna cecha ochrony rur przed korozją. Jeśli zacisk jest wykonany z korozyjnego metalu, możemy go dodatkowo zabezpieczyć, dodając apreturę. 

Obejmy stalowe są odporne na obciążenia

najlepsze obejmy staloweNiektórzy producenci oferują obejmy ze stali nierdzewnej, stali węglowej lub ocynkowanej ogniowo. Zaciski stalowe są niezwykle mocne i trwałe. Są często używane w zastosowaniach budowlanych i mają wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Ich specjalistyczna konstrukcja pozwala na mocowanie części mechanicznych z dużą siłą. Te najlepsze obejmy stalowe są dostępne w różnych rozmiarach. Ich wytrzymałość na rozciąganie waha się od sześciu do siedemnastu tysięcy funtów. Aby uzyskać więcej informacji, warto się zapoznać się z instrukcją producenta, aby uzyskać pełną specyfikację. Jeśli szukamy nowego zacisku, najpierw przejrzyjmy katalog. Wybierając wytrzymały stalowy zacisk, należy wziąć pod uwagę jego ogólną trwałość. Materiał, z którego jest wykonana, może również wpływać na elastyczność i trwałość opaski. Stal jest najlepszą opcją, jeśli żelazo jest zbyt drogie lub nie nadaje się do użytku, który zamierzamy zrobić. Ale stal może nie nadawać się do wszystkich celów. Przed zakupem warto się zapoznać się z zaletami i wadami obejm stalowych. Ekonomiczny stalowy zacisk może być używany do utrzymywania średnich obciążeń w miejscu. Jego duża powierzchnia styku zapewnia dużą siłę docisku. Posiada długą rękojeść ułatwiającą otwieranie szczęk oraz w pełni izolowane czopy i sprężyny. Solidny stalowy korpus i drążek kablowy poprawiają siłę trzymania i wydłużają żywotność obejmy. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy obejmy do lekkich, czy ciężkich ładunków, seria ekonomiczna nam to zapewni.

Zaciski rurowe ze stali nierdzewnej są używane w wielu zastosowaniach, takich jak technologia procesowa i konstrukcja osprzętu. Są dostępne w grubościach 0,010 cala i 0,125 cala. Mogą być również produkowane z końcami przycinanymi na wymiar. Wersje ze stali nierdzewnej są preferowane w nagłych wypadkach hydraulicznych, ponieważ nie korodują nawet pod wpływem wody. Dostępnych jest wiele różnych obejm do wtyczek stożkowych.