Pojemniki do przewozu podzespołów samochodowych

Transport części samochodowych często jest dość trudny, biorąc pod uwagę niestandardowe gabaryty i ciężar części. Do tej pory zdarzało się iż musieliśmy bardzo improwizować by załadować podzespoły samochodowe na naczepy w sposób bezpieczny. Zaczęliśmy więc szukać bardziej profesjonalnych pojemników czy skrzyń transportowych na części samochodowe, elementy karoserii czy wszelkiego rodzaju akcesoria.

Skrzynie do transportu części samochodowych

mocne pojemniki automotiveOd zaznajomionych mechaników samochodowych dowiedzieliśmy się o istnieniu skrzyń, przeznaczonych właśnie do przewożenia części samochodowych z fabryk i zakładów do warsztatów i sklepów motoryzacyjnych. Można było zamówić je bez przeszkód od wielu producentów, a wszystkie były dostarczane do wybranego zakładu czy warsztatu wedle zamówienia. Mocne pojemniki automotive przypominały skrzynie do transportu towarów delikatnych czy żywności, choć oczywiście były znacznie większe, i bardziej stabilne niż małe skrzynie ze styropianu i lekkiego plastiku. Przede wszystkim, wiele rodzajów pojemników na części automotive miała półki czy wieszaki, przeznaczone do przewożenia części w sposób najbardziej bezpieczny, lub też wewnętrzną wyściółkę z pianki, chroniącą transportowane elementy przed uszkodzeniami. Skrzynie i pojemniki zajmowały co prawda więcej miejsca w samochodach niż najzwyklejsze kartony, aczkolwiek dowiezienie zamówień w idealnym stanie było dla nas znacznie ważniejsze niż miejsce w pojazdach, co przełożyło się na niemal całkowite wyeliminowanie problemów z uszkodzeniami części podczas transportu, jakie nieraz miały miejsce po improwizowanym zapakowaniu części na drogę. U producentów można było dostać opakowania i skrzynie na większość elementów samochodowych, zarówno dedykowane jak i ogólnego przeznaczenia.

Duże skrzynie z wieszakami, przeznaczone do przewozu delikatnych elementów podwozia, zderzaków czy podobnych dużych, choć niezbyt wytrzymałych części miały nie tylko bardzo mocną konstrukcję, ale również i koła, dzięki którym rozładunek okazywał się być dziecinnie prosty, i nie wymagał już użycia wózka widłowego. Skrzynie i pojemniki ułatwiły nam przewóz części w ogromny sposób, i mimo iż były one stosunkowo kosztowne, wyeliminowały straty generowane przez uszkodzenia sprzętu w transporcie.