Jaką smycz wybrać do spaceru z rowerem?

Jedną z najlepszych metod nauczenia psa chodzenia przy nodze są spacery z użyciem roweru, gdzie my jedziemy na rowerze, a pies biegnie obok nas. W ten sposób uczy się spacerowania blisko człowieka w swoim naturalnym tempie truchtu, co później przenosi się także na tempo zwolnione, gdy spacerujemy z psem bez roweru.

Odpowiednie smycze do jazdy na rowerze

smycz do roweruKiedy pies biegnie obok roweru jest to jego naturalne tempo chodzenia. Z tego też względu nie ma on potrzeby wybiegania na przód lecz trzyma się grzecznie i blisko roweru. Dlatego jeżeli będziemy w ten sposób spacerować z psem, później nieporównywalnie szybciej nauczy się on już normalnego chodzenia przy nodze. Tradycyjny spacer często ma bowiem zbyt powolne tempo dla psiaka stąd też nierzadko odbiega on na bok lub właśnie do przodu. Nim wybierzemy się na taki rowerowy spacer, warto jest kupić odpowiednią smycz do roweru którą bez problemu znajdziemy w sklepach internetowych. Taka smycz charakteryzuje się posiadaniem specjalnej gumy pełniącej funkcję amortyzatora. Gdy pies nieco przyspieszy nie szarpnie ani nami na spacerze, ani wówczas, gdy będziemy jechać na rowerze. Z kolei, gdy wróci do równego tempa, smycz nie będzie zbyt długa i nie będzie nam się plątać pod kołami. Takie smycze są najlepszą opcją zarówno do jazdy na rowerze z psem, jak i do zwykłych spacerów. Są znacznie wytrzymalsze niż smycz automatyczna w której mechanizm zawsze może się zaciąć. 

Z takich też względów ani tradycyjna smycz, ani ta automatyczna w żadnym wypadku nie nadają się na wycieczki rowerowe z psem. Ważne jest również to, aby smycz zaczepić do naszego paska ponieważ tylko wówczas gwarantujemy sobie i psu pełne bezpieczeństwo, a także mamy pewność, że szarpnięcia psa, czy nasze hamowanie i jego reakcja na to nie spowodują w nas utraty równowagi.