Jak skutecznie zabezpieczyć piwnicę przed wilgocią?

W sklepach remontowo-budowlany można dzisiaj kupić mnóstwo środków, które uchronią ściany piwnicy, a co za tym idzie, również przedmioty tam trzymane przed wilgocią, która powoduje powstawanie pleśni. Nie wygląda ani nie pachnie to estetycznie. Warto więc szybko zadziałać, by nie dopuścić do jej powstania na przedmiotach, które być może jeszcz kiedyś komuś do czegoś posłużą.

Nieużywane meble mogą czekać na drugie życie

skuteczna hydroizolacja piwnicy od wewnątrzRemontowi mieszkania często towarzyszy wymiana mebli. W ich miejsce kupowane są nowe artykuły. Stare często lądują w piwnicy. Część z nich tam nadal pełni swoją funkcję, służąc na przykład za szafkę czy półkę do przechowywania takich artykułów, które nie muszą być zawsze pod ręką, jak np. nadmiarowa liczba słoików pustych lub też przetworów zrobionych samodzielnie albo takich, które zostały podarowane przez babcię czy ciotkę. Nie ma sensu więc zagracać mieszkania, trzymając w nim i stare, i nowe meble. Ma ono przecież wyglądać po remoncie świeżo i zjawiskowo. To, co nie pasuje do nowego wnętrza ląduje w piwnicy, aby nie burzyć wymyślonego przez gospodarza nowego porządku. Stara kanapa, stare komputery, sprzęt radiowo-telewizyjny czy artykuły gospodarstwa domowego, które nie są już używane można albo sprzedać, albo wynieść do osobistej przechowalni pod mieszkaniem, bo tam zwykle znajduje się piwnica. Jeśli jest ona w okolicy łazienki lub kuchni, warto zadbać o coś, co będzie ją chroniło przed ewentualnym jej uszkodzeniem przez wodę. Czymś takim na pewno byłaby skuteczna hydroizolacja piwnicy od wewnątrz. W takim przypadku warto wezwać ekipę remontową lub zlecić tej robiącej remont w mieszkaniu, by poświęciła chwilę na izolację piwnicy. Nie trwa to bowiem długo. Wystarczy kupić zaprawę hydroizolacyjną, którą poleci fachowiec chętny do tego, by podjąć się tej pracy. Po czym wystarczy zgodnie ze sztuką malarską nałożyć materiały hydroizolacyjne na poszczególne wymagające takiej interwencji miejsca.

Tego typu aktywność uchroni stare meble od niepotrzebnego zniszczenia, a także może wpłynąć na to, by w piwnicy nie było nieprzyjemnego zapachu wilgoci, który jest bardzo częsty w takich miejscach.Trzyma się tam także czasem stare pralki czy lodówki. Ich zniszczeniu też można zapobiec dzięki takiemu działaniu, bo pewnego dnia jakaś część starego urządzenia może okazać się przydatna, np silnik od starej pralki.