Bogactwo oryginalnych włoskich kaw ziarnistych

Kawa jest dziś dla nas codziennością. Zwykle zaczynamy nią dzień, a wielu z nas sięga po nią jeszcze kilka razy do wieczora. Niestety czasem pijemy ją wręcz z przyzwyczajenia. To znaczy, że nie czerpiemy ani z jej korzyści zdrowotnych czy pobudzających, ani walorów smakowych. Być może to jej dostępność i przystępna cena sprowadziły ją do roli bardzo podrzędnego napoju. Ale na czym polega jej fenomen?

Walory włoskiej kawy ziarnistej

oryginalne włoskie kawy ziarnisteMawia się, że kawa to napój bogów. Wzięło się to stąd, że dawniej był to bardzo cenny produkt. Najpierw trudno dostępny, a potem drogi. Dziś stać na nią niemal każdego z nas. Pytanie tylko, czy to, co spotykamy na marketowych półkach w metalowych puszkach to nadal kawa. Coraz więcej osób jest jednak świadomych i kupuje ekspresy do kaw, a co za tym idzie i kawy w ziarnach. To właśnie namacalne ziarno pozwala nam twierdzić, że mamy do czynienia z pełnowartościowym produktem. Wiemy, co nalewany do filiżanki. Jednak jeśli poza walorami zdrowotnymi chcielibyśmy jeszcze skorzystać z tych smakowych, to niezastąpione będą oryginalne włoskie kawy ziarniste. Włochy bowiem słyną z bogatego smaku ogólnie kuchni. Jednak są też jednym z największych eksporterów ziaren kawy na świecie. W swoich zasobach mają kilka znanych odmian najwyższej jakości. Dlatego właśnie ziarna z Włoch zwykle są nieco droższe niż z innych krajów. Jednak prawdziwi smakosze tego cennego napoju są skłonni zapłacić więcej. Włoskie rarytasy można kupić w sklepach internetowych, ale także stacjonarnie. Wiele kawiarni dystrybuuje kilogramowe opakowania do klientów indywidualnych. W większych miastach spotkać można także sklepiki ze sprowadzanymi z Włoch różnymi ich przysmakami. Tam kawa i wino grają zwykle pierwsze skrzypce. Sprzedawane są najczęściej kilogramowe opakowania, które cenowo wychodzą zdecydowanie najkorzystniej. A chętnych w Polsce nie brakuje.

Polacy potrafią docenić włoską kawę i są skłonni zapłacić za nią nieco więcej, aby degustować jej głęboki smak i cieszyć się aromatem. Wraz ziarnami z Włoch przyjeżdża do nas letnie słońce, bo to m.in. pogoda wpływa na bogaty smak kawy. Napijemy się jej w naszym kraju w dobrych kawiarniach, włoskich restauracjach albo u siebie w domu, jeśli tylko mamy ekspres, który mieli ziarna. Można szybko się rozsmakować.