Nowoczesna komora baryczna

Początkowo komory tlenowe były wykorzystywane, przede wszystkim, przez sportowców, którzy mieli powszechny dostęp do wszelkich nowinek technologicznych z dziedziny medycyny. Jest to sprzęt, który głównie znajdował zastosowanie w szpitalach, ośrodkach leczniczych i sanatoriach. Dziś komory baryczne można znaleźć w gabinetach kosmetycznych.

Jakie ma właściwości tlenoterapia w komorze hiperbarycznej?

specjalna komora hiperbaryczna - sprzedażW trakcie oddychania, do naszego organizmu dostaje się określona ilość tlenu, która jest niezbędna do życia. Jest on transportowany razem z krwią do każdej komórki w naszym ciele. Jeżeli z różnych przyczyn, otrzymamy zbyt mało tlenu, to może dość do nieodwracalnych zmian w różnych narządach. Dlatego też pacjenci w szpitalu są podpinani pod butle z tlenem, kiedy poziom saturacji drastycznie spada. Nie mniej jednak tlen podawany w komorze hiperbarycznej ma znacznie szersze działanie niż tylko dotlenianie organizmu.  Jeżeli interesuje nas specjalna komora hiperbaryczna – sprzedaż jej jest prowadzona bezpośrednio przez producentów lub też przez pośredników. Ceny komór barycznych są zależne od rodzaju oraz od producenta, przez co mogą się znacząco różnić. Ich zakupem, coraz częściej są zainteresowane prywatne gabinety lekarskie oraz salony kosmetyczne, ponieważ tlenoterapia przynosi doskonałe efekty w zakresie ujędrniania, wygładzania i regeneracji skóry. Tlenoterapia jest stosowane w leczeniu choroby dekompresyjnej, która najczęściej dotyka nurków i pilotów samolotów, zatrucia tlenkiem węgla, gdyż to najskuteczniejsza metoda w oczyszczanie organizmu z czadu. Tlen podawany w komorze, pomaga także w przypadku ran niechcących się goić czy też oparzeń drugiego i trzeciego stopnia, ponieważ przyśpiesza procesy gojenia się skóry. Jednak największe zainteresowanie wzbudza antyrakowe działanie tlenoterapii, gdyż daje to nadzieje setkom tysięcy pacjentów onkologicznych.

Z pewnością zakup komory hiperbarycznej będzie sporym wydatkiem, ale jest to doskonała inwestycja na długie lata, która na pewno się szybko zwróci. Zainteresowanie zabiegami w kabinach tlenowych jest coraz większe i to nie tylko w celach leczniczych, ale też profilaktycznych czy pielęgnacyjnych, jak w przypadku salonów kosmetycznych. Kwestią wybory jest dobranie odpowiedniego modelu.