Elektryczne przenośniki rolkowe

Zakłady przemysłowe i magazyny są coraz częściej zaopatrywane w specjalne ciągi komunikacyjne, które usprawniają pracę całego zakładu, ponieważ nie musimy przenosić niczego ręcznie lub przewozić wózkami widłowymi, tylko wszystko jest przenoszone przy pomocy specjalnych przenośników. Jeśli taki system jest dobrze zaprojektowany, to podnosi efektywność zakładu o kilkadziesiąt procent.

Budowa przenośnika rolkowego

przenośnik rolkowyCiągi transportowe możemy złożyć z kilku rodzajów urządzeń. Najbardziej efektywne są przenośniki rolkowe. Przenośnik rolkowy jest zdecydowanie najlepszy, ponieważ może przenosić przedmioty o znacznie większej wadze, niż na przykład przenośniki taśmowe. Przenośnik rolkowy składa się z metalowej ramy, w którą są włożone specjalne rolki, które również są wykonane z dobrej jakości materiałów. Całość zasilana jest silnikiem elektrycznym, który charakteryzuje się bardzo wysoką kulturą pracy. Silnik nie tylko cicho pracuje, ale także jest dość energooszczędny. Całym przenośnikiem sterujemy przy pomocy jednego przycisku, który służy do włączania i wyłączania urządzenia. Dodatkowo mamy przycisk służący do awaryjnego zatrzymania przenośnika, co sprawia, że korzystanie z takiego urządzenia jest naprawdę bardzo bezpieczna. Takie urządzenia są bardzo łatwe w obsłudze. W zasadzie to nie potrzebujemy żadnego dodatkowego szkolenia. Wystarczy trochę praktyki, a będziemy umieli obsługiwać to urządzenia.

Zastosowanie takich przenośników w zakładzie przemysłowym lub magazynie bardzo szybko zaczynają przynosić wymierne korzyści. Jest to dość duża inwestycja, ale jest to inwestycja, która dość szybko się zwraca. Ważne jest to, aby cały system przenośników był odpowiednio dobrany do danego zakładu, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli go wykorzystać w stu procentach.